UNWELCOME ROOMMATES

31. ledna 2018 v 18:22 |  Start in England
Posledně jsem se zmínila o naší první párty. Dneska pokecám i o negativech.

Jelikož nás v našich začátcích neustále doprovází kluci Hans a Džára, máme to tu fakt lehký oproti lidem, co jedou opravdu uplně na blind, aniž by tu někoho znali. A proto zatím vnímám jen to dobré, co tu všude je. Češi tady v Anglii se k sobě nechovají jako v Česku, nebo jsme zatím měli kliku, ale tady jelikož jsme pidi komunitka, tak se tu snaží všichni všem pomáhat i kdyby šlo jen o dobré rady. Pro začátek čerpáme ze všech zkušeností známých, co tu máme.
Abych se ale někam posunula.

Jsme tu skoro třetím týdnem a ještě jsme nesehnali bydlení.
Možná jsme nároční, ale hledáme double room pro pár v Brightonu do šestiset padesáti liber. Nájmy jsou tu drahé, všechno jde od sedmi stovek pro single a výš. Nevím proč, ale těžko se tu shání bydlení, když jste v páru.
A ke všemu bez práce.
Ještě jsem se zapomněla zmínit o tom začarovaným kruhu, ve kterým se plácáte, pokud vám někdo dobře neporadí nebo nepomůže. Do legální práce potřebujete NINko (national insurence number), aby jste získali ninko musíte tu někde bydlet, ale bydlení taky těžko seženete, když ještě nepracujete.
My jsme to měli jednoduché, protože bydlíme u kamarádů na baráčku. Takže na ninko už čekáme, a hledáme aktivně bydlení.
Máme za sebou mraky prohlídek bytů. Nejhorší na tom je, že si vždycky říkám, že tohle už musí vyjít. Ze začátku se nám stávalo, že jsme se někam vydali na prohlídku a tam jsme zjistili, že ta cena je uplně jiná.
Poučili jsme se a tak jsme se ptali předem, než jsme vyrazili na další prohlídku.
Už jsme měli na tutovku potvrzené bydlení za necelý pětikilo v centru Brightonu. Zrušili jsme ostatní nabídky a prohlídky. A v den stěhování nám typka nezvedala telefon ani neodepisovala. Po třech dnech teda napsala, že pokoj není pro pár, že nás nepochopila a všechno zase znovu.
Cirka o týden později jsme se byli podívat na byt... taky za pětikilo v centru. V bytě se starým pánem. Joshua byl milý a přívětivý hned na první prohlídce, nebyl to ted žádný luxus, ale za ty peníze v centru jsme to brali hned. Složili jsme deposit stopade a o pár dní později k večeru jsme se nastěhovali. Říkám k večeru, protože je to klíčové k této naší zkušenosti. Ubytovali jsme se a vyrazili do centra.
Večer jsme se do pokoje vrátili, zalehli a že si dáme ještě cígo. Koukneme na kabáty položené na židli, a ty byly zamořené nějakými broučky. Google - hnědí broučci na oblečení - hledej.
Samozřejmě mi to nic nenašlo, a tak mě napadlo, že jediný škůdce.. může být štěnice.
"Lásko, vypadá to jako na tom obrázku?"
"JO, VYPADÁ!"
"KURVA!"
Takže hned v noci jsme za ním byli klepat, že máme v pokoji štěnice.
"I'm so sorry, but we have in room BEDBUGS!"
Byla to opravdu dosti zmrvená situace, protože pán o tom asi taky nevěděl a byl v šoku stejně jako my. Moc se nám omlouval, že nám chtěl posyktnout bydlení pro začátek a hned naše první zkušenost je taková. Pak, že zřejmě taky přijde o tohle bydlení, protože majitelka ho z bytu vyhodí, až to zjistí. Bylo mi špatně a naštěstí to vyřešili kluci, protože já jsem byla mimo. Bylo mi líto i toho pána. A celkově to bylo trapný.
Hans pro nás přijel se svou dodávkou a hned tu noc jsme jeli zpět na baráček.
Takže jsme se poprvé v životě setkali se štěnicemi a naše hledání se vrátilo zpět na začátek.

Nakonec díky našim přátelům stále neztrácíme naději a hledáme nadále.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama